ZVICER/ Kantoni merr Vendimin e ri që hyn në Fuqi prej ditën e Mërkurë…

Lajme nga Bota


Qeveria e Kantonit të Ticinos, pas një ngritjeje të sërishme të numrit të rasteve, ka vendosur të shtrëngojë masat, shkruan sda.ch.


Kjo po bëhet në përpjekje për të frenuar përhapjen e koronavirusit dhe në përgjigje të kërkesave nga Qeveria Federale për të ashpësuar masat

Tani, sipas vendimit më të ri të qeverisë, të gjithë baret duhet të mbyllen në orën 19:00.

Ndërsa me po këtë rregullore, të gjithë restorantet e tjera duhet të mbyllen në orën 22:00.

Rregullorja e vendosur sot, do të zbatohet duke filluar nga e mërkura.

Kjo ka për qëllim të zvogëlojë kontaktet mes njerëzve para festës së Krishtlindjes, ka thënë të hënën pasdite para mediave, kryetari i Qeverisë së Kantonit të Ticinos Norman Gobbi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *