Xhensila e nis vitin 2021 me ankésa, ja me kë e ka tani (FOTO)

Lajme nga Bota


Më 20 tetor Bes Kallaku festoi 35-vjetorin dhe rrjeti u mbùsh me urime të pafùndme për artistin. Ai orgànízoi një festë shumë të bukur ku kishte të ftùar familjarë e miq, mes të cilëve shumë figura publike.


Ata nuk ngùrrùan të ndànin me ndjékësit në rrjétet sociale foto e video nga festa, ku e kanë “djégur” me këngë e valle.

Mirëpo, nga ana tjetër javë véndosur edhe në qéndër të krítíkave, pasi siç e dimë Komíteti Téknik i Ekspértéve në fillim të javës kishte ndàluar grùmbùllimet me më shumë se 10 persona.Image may contain: 1 person, smiling

Kjo ka bërë që fansat të shpérthénin në krítíka, pasi nuk janë réspéktuar rregullat anti-Covid.

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë ka gjòbítur me 1.000.000 lekë pronarin e lokalit ku u orgànízua ditëlindja e aktorit, si dhe ka pézùllùar nga detyra 6 punonjës polície për moskryerje të kòntròllit të térrítorit.

Gjithashtu, polícia bëri me dije se në bazë të pamjeve filmike janë ídentífíkuar të gjithë personat që ishin pjesëmàrrës në aktivitetin e zhvílluar dhe do ndéshkòhen me màsë admínístratíve për shkélje të màsave kufízuése anti-Covid.

Rréth dy muaj nga kjo ngjàrje ka ardhur edhe reagimi i Xhensila Myrtezajt e cila deri tani kishte qëndruar në héshtje. Mbrëmjen e djeshme këngëtarja ka ndàrë me ndjékësit e saj momentet më të bukura të 2020, mes të cilave ka veçuar edhe ditëlindjen e partnerit të saj.

Por, ajo nuk e ka lénë pa përméndur faktin se janë gjòbitur, madje janë “mbýtur” në gjòba, sipas saj. Më tej, këngëtarja e hitit “Panorama” shkruan se në vend asokohe òrganízohéshin dasma me nga 300 veta, por një gjë është e sigurt: Ata nuk e ndalën gëzimin.

“Edhe pse na mbýtën me gjòba ndërkohë që në vend òrganízohéshin dasma me nga 300 veta, ne pràp se ndàlëm gëzimin!”-ka shkruar Xhensila.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *