Vjen Njoftim I Pa Pritur/ Ndryshim I Be Fasishem I Motit

Lajme nga Bota


Edhe pse oret e para te dites se sotme kane qenë kryesisht me diell, siapas pa rashikimeve te IGJEUM, re shjet e shiut pritet të prekin gjithë territorin e Shqipërisë pasditen e sotme dhe gjatë ditës së hënë.


Sipas Institutit të Gjeoshkencave, re shjet do të jenë të nivelit mesatar, por ato do të shoqërohen me shtrëngata në të gjithë vendin

“Sot pasdite (e diel, dt. 06) dhe nesër (e hënë, dt. 07) priten reshje mesatare në shumicën e qarqeve. Reshjet do të shoqërohen me shtr ëngata në të gjithë vendin”, – njofton IGJEUM. Reshjet më të dendura priten në qarqet Lezhë, Shkodër, Durrës, Tiranë, Gjirokastër, Elbasan, Fier dhe Vlorë, por sërish ato mbeten në nivelin mesatar, duke mos krijuar rr ezik përmbytjesh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *