Vjen Dimri Në Shqipëri/ Këto Qytete Do Zbardhen Nga Bora..

Lajme nga Bota


Dita e dytë e kësaj jave parashikohet të jetë e freskët dhe me erë .Sipas Prishtina Weather në mëngjes do të ketë reshje lokale shiu të cilat do të pushojnë deri në orët e pasdites. Rrebeshe shiu priten përreth viseve malore ndërkohë që në zona të larta malore mbi 2000m priten edhe reshje bore


Temperaturat në vise të ulëta do të luhaten më mes 9C deri 15C, e në vise malore 7C deri 15C.Era do të fryj mesatarisht e fuqishme dhe fuqishme nga jugperëndimi 8-17m/s, vende-vende me hove edhe mbi 20m/s. Indeksi UV: 3.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *