(Video) Zot mba dorën! Të tjera pamje rrëqethëse nga tërmeti 7 ballë në Turqi, shumë pallate dhe ndërtesa kanë rënë si të ishin prej letre

Lajme nga Bota


Situata në Turqi vijon të jetë serioze, pas tërmetit të fuqishëm 7 ballë i shkallës rihter.

4 viktima dhe 120 të plagosur deri tani nga tërmeti i fuqishëm në Turqi. Mediat turke raportojnë se janë rrënuar të paktën 7 pall ate në Izmir, ndërsa kanë publikuar edhe pamje nga vendi i ngjarjes.

Njerëz të shtrirë në rrugë dhe ndërtesa të shembur. Kjo është panorama që ofron sot qyteti i Izmirit.Një tërmet i fuq ishëm me magnitudë 7 ka goditur sot Turqinë dhe Greqinë. Epiqendra ishte në ishullin grek të Samos që ndodhet pranë brigjeve turke.

Qyteti Izmir në Turqi ka pësuar dëm e të mëdha materiale. Shumë ndërtesa janë rr ëzuar e shkat ërruar, ndërsa të tjera kanë pësuar dë me të konsiderueshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *