(Video) Tre vjeç është po gatuan si shef kuzhine, njihuni me vogëlushin shqiptar që po mahnit botën

Lajme nga Bota


Tek emisioni “Rudina” në Tv Klan në një lidhje me Skype ka qenë një personazh shumë interesant, madje mund të themi që ai është edhe shefi i kuzhinës më i ri në botë,


Ilirian Kameraj ka lindur në SHBA, por babain e ka nga Dreçani në Kosovë . Wshtë bërë shumë i njohur në rrjete sociale dhe ka dhenë intervistë për median e njohur në SHBA “NBC-4”, madje për të ka shkruar dhe Daily Uk.

Gjithçka ka nisur me fillimin e karantinës ku me ndihmën e mamas ai filloi të gatuante. Ilirani ka arritur të bëhët i njohur jo vetëm për shqiptarët, por dhe më gjërë. Ai numëron 3.3 milion ndjekës në Tik Tok dhe mbi 50 mijë vetë në Instagram.

Iliriani flet shumë pak shqip. Babi i tij Shabani nga Dreçani jeton prej 19 vitesh në SHBA, ndërsa mamaja, Dorentina është nga Vuthaj, Mali i Zi. Përveç Iliranit ata kanë dhe një vajzë 7 vjeçe që quhet Alina.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *