Video që ta prek shpirtin/ Konfirmohet, tërmeti i ka marrë jetën një fëmije, i ra pllaka e betonit në kokë kur po kalonte me nënën në rrugë

Lajme nga Bota


Shënohet vi k tima e parë në Kroaci si pa so jë e tërmetit të fuqishëm. Mediat lokale kanë raportuar së vi ktima e parë është një fëmijë ndërkohë që mësohet se ka edhe dhjetëra të pl agos ur.


Mësohet se po kalonte në rrugë me të ëmën dhe një pllakë betoni i ka rënë në kokë duke e lënë të v de kur.

Kryeministri Andrej Plenković ka mbërritur në vendin e ngjarjes, ku siç shihet është shkatërruar nga shkundja e fortë, me magnitutë 6.3 gradë të shkallës rihter. Kroacia u g od it mesditën e sotme nga ky tërmet i fortë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *