VIDEO e fri.kshme/ Ç’po ndodh kështu?! Shp.ërthen në flakë laboratori në Kinë, panik dhe…

Lajme nga Bota

VIDEO e fri.kshme/ Ç’po ndodh kështu?! Shp.ërthen në flakë laboratori në Kinë, panik dhe… Një tjetër ngjarje e rëndë raportohet së fundmi nga Kina. Mësohet se një laborator kërkimi dhe zhvillimi i gjigantit kinez të teknologjisë “Huaëei Technologies” në qytetin jugor të Dongguan ka shp.ërthyer në flakë. Në pamjet e mëposhtme shikoni se çka ndodhur.

Sipas departamentit lokal të zjarrit, pambuku i ndezshëm i thithjes së zërit, që po përdorte struktura, mund të jetë burimi kryesor i flakës. Laboratori në Dongguan kryesisht bën testimin për antenat 4G dhe 5G, ndërsa kompania Huaëei ende nuk ka bërë komente për ngjarjen, hape pamjen më poshtë dhe shikoje të plotë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *