Vapa e madhe do të marr fund për disa ditë, ja kur ulen temperaturat/ Do ketë dhe pak shira

Lajme nga Bota

Një lajm i mirë vjen nga Meteoalb në këto ditë shumë të nxehta vere: Të enjten do të bjerë shi!

Meteoalb bën me dije se deri ditën e mërkurë do të jenë prezentë ditët e nxehta, por nga dita e enjte e deri në fundjavë do kemi një rënie të temperaturave.


Ditën e enjte kryesisht do të kemi prezencë të vranësirave dhe reshjeve të lehta të shiut. Ditët e para të javës vendi do të jetë i “mbë rthyer” nga i nxehti afrikan për shkak të ndikimit të masave ajrore nga veriu i Afrikës që vijojnë të kushtëzojnë motin.

Më të rrezikuarit në këtë periudhë janë të moshuarit, të sëmurët kardiovaskularë, diabetikët, astmatikët, të sëmurët mendorë, fëmijët e vegjël dhe jo vetëm, si dhe gratë shtatzëna.

Leave a Reply

Your email address will not be published.