Universiteti I Tiranës Shkruan Për 22-Vjeçaren Që Humbi Jetën Nga Covid: Ndërpreu Në Mes Ëndrrat E Saj…

Lajme nga Bota


Sot një lajm i hidhur tronditi vendin tonë, pasi një 22-vjeçare e prekur me koronavirus humbi jetën në spital.

Euxhena Jorgji nga Erseka, por që studionte në Tiranë, prej ditësh ishte në gjendje kome dhe e intubuar, e nuk mundi të mbijetojë.


Universiteti i Tiranës ka bërë një dedikim prekës në faqen zyrtare, teksa i shpreh ngushëllimet familjes për këtë humbje të madhe.

Shënimi i ndjerë i UT

Sot morëm lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të studentes tonë Euxhena Jorgji. Me përfundimin me rezultat të larta të studimeve Bachelor në degën e Financës pranë Fakultetit të Ekonomisë u regjistrua në Master Shkencor “Menaxhim Risku”. Largimi i parakohshëm nga jeta për shkak të Covid-19 i ndërpreu në mes të gjitha ëndrrat e saj. Universiteti i Tiranës i shpreh ngushëllimet Familjes Jorgji, shokëve dhe shoqeve të saj për këtë humbje të madhe të vajzës dhe mikes së tyre.

Rektori i Universitetit të Tiranës

Prof. Dr. Artan Hoxha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *