Tronditet Mërgimtari në Zvicër/ Ja çfarë i ka ndodhur me Banesën…

Lajme nga Bota


Fitim Rexhepi është tmerruar nga ajo që pa në banesën e tij në Dorflingen të Zvicrës. Qiramarrësi e kishte njoftuar atë se do të dilte nga banesa më 1 dhjetor.


Por, banesa e cila ka vlerë afro 70 mijë franga, është gjetur në pamje katastrofike.

Dymbëdhjetë thasë me mbeturina janë gjetur në ballkon, ndërsa kuzhina dhe dhomat kanë qenë të mbushura më bërllok, shkruan Indeksonline.

Kudo nëpër mure dhe në kuzhinë janë parë krimba, nërsa në banesë kishte mbetje cigaresh të lëna në tokë.

Rexhepi e ka lajmëruar rastin edhe në shtet.

“Situata do të sqarohet dhe masat e duhura do të shqyrtohen”, ka thënë zyrtari komunal lidhur me këtë rast./Indeksonline/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *