Tronditet Mërgimtari në Vendlindje, I ndodh ajo që kurrë s’e kishte menduar..

Lajme nga Bota


Një mërgimtar pohon se dje pas mesdite në një parking të një supermarketi në Suharekë i janë vjedh para të gatshme dhe një telefon.


Siç është ankuar ai bëhet fjalë për pesë mijë franga zvicerane.

Ky rast është raportuar edhe në Polici:

Njoftimi i policisë:
VJEDHJE E RËNDË/Rr. Skënderbeu, Suharekë 20.12.2020 – 16:00. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se persona të panjohur, i kanë thyer xhamin e veturës së tij,

Me targa të huaja, e cila ishte në parking dhe i kanë marr një çantë të dorës, ku brenda saj kishte pas një telefon mobil, një kartelë e bankës si dhe para të gatshme shuma e të cilave nuk dihet. Rasti nën hetime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *