TRONDITET GJERMANIA/ Ja detajet nga Ngjarja e Rëndë që ndodhi mbrëmë…

Lajme nga Bota


Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të shtunën në mbrëmje në Lohne të Bielefeldit. Një 48-vjeçar Shqiptar i ka marre jeten kunatës dhe ka Ienduar rëndë të vëllanë.


Sipas mediave vendase, autori nuk është lejuar të hyjë në shtëpinë e ish-bashkëshortes, ku ndodhej në atë moment vëllai dhe e shoqja e tij, dhe kjo e ka çuar në një reagim të paprecedentë.

48-vjeçari i ka marre jeten kunatës (33 vjeç) dhe ka lënë të lenduar rëndë vëllain (38 vjeç), në prani të fëmijëve të tyre.

E gjithë skema e ngjarjes është zbuluar nga fqinji i familjes; ai pa fëmijët që ishin të tronditur dhe që bërtisnin, dhe nuk vonoi të njoftonte policinë.

Autori i ngjarjes është arrestuar, ndërkohë po hetohet ende në lidhje me ngjarjen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *