Tronditen Mërgimtarët në Gjermani/48 Vjeçari Shqiptar v rеt Kunatën dhe PIаgоs rëndë Vëllaun

Lajme nga Bota


Në Lohne të Bielefeldit një 48-vjeçar nga Kosova i ka marr jeten kunatës së tij 33-vjeçare dhe ka lënduar rëndë vëllaun e tij 38-vjeç.


Mësohet se gruaja humbi jetë rrugës për në spital. Sipas mediave gjermane, i dyshuari kishte shkuar tek ish-banesa e familjes së tij, ku kishte takuar edhe vëllaun me gruan e tij që kishin shkuar mysafir tek ish-bashkëshortja e autorit.

Vëllai nuk e kishte lejuar të hyj brenda në banesë, kësisoj ai është kthyer dhe e i mori jetën kunatës dhe lëndoi rëndë vëllaun.

Një fqinj i familjes që jetonte një kat më poshtë, ishte dalë për të parë se ç’po ndodhte. Ai pa fëmijët që ishin të tronditur dhe që bërtisnin.

Me këtë rast i mori nën mbrojtje fëmijët, duke i thirrur edhe policinë, ambulancën dhe ekipet e tjerë të shpëtimit.

48-vjeçari Shqiptar u arrestua nga policia, mirëpo rasti është akoma duke u hetuar nga Komisioni i Paligjshmerive të qytetit të Bielefeldit./albinfo.ch<

Leave a Reply

Your email address will not be published.