Temperatura mbi 38 gradë/ Vetëm në këto zona të Shqipërisë parashikohet të bjerë shi

Lajme nga Bota


Temperaturat në vendin tonë do pësojnë një rënie të lehtë, ku do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por në zonat verilindore mund të ketë edhe rebeshe shiu.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 17°C në 32°C, në zonat e ulëta nga 23°C në 38°C dhe në zonat bregdetare nga 25°C në 39°C.


Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë mbi 4 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm por pritet të ketë edhe rebeshe shiu. Temperaturat do të ulen ku do të variojnë: në zonat malore nga 18°C në 34°C dhe në zonat e ulëta nga 20°C në 36°C.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *