Ta prek zemrën 33-vjeçarja me lot në sy tregon: Kisha djalin sëmurë vjehrra me vjehrrin as lekë të bija ilaçe s’ma dhanë pastaj…..

Lajme nga Bota


Në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, ka qenë Antigona Hoxha, 33 vjeç, nga Burreli e cila jeton me qira në Durrës. Ishte 25 vjeçe kur e martuan me shkuesi me dikë nga qyteti i Korçës. Marrëdhënia e tyre ishte jo shumë e mirë. Sollën në jetë një djalë i cili sot është 6 vjeç.


I thashë nuk të dua”, historia e dashurisë që nisi në kishë dhe u ndërpre nga lufta në ’97 – Tv Klan

Kur djali ishte 1 vit, kishte probleme me përqëndrimin dhe e çuan tek një mjek në Korçë, i cili u kërkoi t’i bënin një ez he në tru sepse dyshohej për elementë të spektrit të çrregullimit të sjelljes.


Por ish-bashkëshorti i Antigonës ishte i pakujdesshëm dhe indiferent dhe nuk pranoi ta çonin djalin për kontroll tjetër. Ai ndikohej nga prindërit e tij, kur djali kishte nevojë të shkonte në spital, ata nuk e dërgonin dhe nuk i blinin ilaçet e nevojshme. Madje që 3 muajsh ata i jepnin për të ngrënë kos dhe makarona me ujë, nuk i blini ushqimet që i duhej një fëmije në atë moshë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.