T ërmet i f uqishëm në vendin fqinj, regjistrohen pasg oditje të forta

Lajme nga Bota

Një të rmet me magnitudë 5 të shkallës rihter është regjistruar në Mytilene të Greqisë. Epiqendra ishte 43 km në perëndim-jugperëndim të ishullit me një thellësi fokale prej 10 km.

Kjo u pasua nga pasgoditje në të njëjtën zonë, fillimisht në magnitudën 4.3 të shkallës Rihter, dhe më pas duke 4.8, 4.9 dhe 4.5.

Të rmeti i parë u regjistrua në orën 07:15 të mëngjesit të sotëm sipas Institutit Gjeodinamik. Zougla.gr kontaktoi departamentin e p olicisë së ishullit, në të cilin deri më tani nuk janë k onfirmuar pr obleme ose ndonjë dëm material.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *