Sot po bën namin në muzikë/ E gjeni dot se kush është këngëtarja në foto

Lajme nga Bota


Këngëtarja Mihrije Braha është njëra nga këngëtaret e cila ko mentohet mjaft shumë në media rozë për dukjen e saj.


Në vitet e 90-ta ajo ishte një ndër femrat më të ko mentuara dhe nder femrat me te pelqyera te p ublikut Shqiptare, ketu futen edhe shqipet e diaspores pasi fama e kengetares se njohur ishte perhapur ne cdo cep.

Mihrija në atë kohë ishte një zeshkane me flokë të gjatë, e disa herë ajo i mbajti edhe të shkurtra.

Në periudhën e pas l uftës në Kosovë, vitet 2000, Mihrija u kthye në një biondine, që vazhdon të jetë edhe sot.

Por sa ndryshe dukej kur ishte zeshkane, shikoni imazhet te cilat do t’iu lene pa fjale pasi kengetarja vazhdon te mbetet gjithmone e re.

Ndryshe, këngëtarja është e martuar me moderatorin Naim Abazin dhe kanë një djalë Platorin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *