Sj’u kushtonte asgje nese ne goten tuaj te ujit te hidhnit 1 thelbi hudher dhe ta pini kete per 7 dite rresht, sheron kete sem/undje<

Lajme nga Bota


Sj’u kushtonte asgje nese ne goten tuaj te ujit te hidhnit 1 thelbi hudher dhe ta pini kete per 7 dite rresht, sheron kete sem/undje

Studimet laboratorike kanë treguar se hudhra e papjekur vr. et bak. teret, ul lipidet e gja. kut dhe potencialisht ul presionin e gja. kut.

Disa studime kanë treguar gjithashtu se hudhra mund të stimulojë sistemin imunitar për të ngadalësuar rritjen e tum. orit.
Për 7 ditë, pini ujë me hudhër, këtë bëjeni një herë në muaj. Do të ngeleni pa fjalëme rezultatin.
Kur është koha e duhur për të pirë ujë me hudhër të bardhë?

-Kur trupi duhet të pastrohet nga toksina.

Në shenjat e para të një ftohjeje

Përbërësit: 8 thelpinj hudhër dhe një litër ujë.

Përgatitja:

Qëro hudhrat dhe përgjysmoni çdo thelb. Shpëlajeni thelbin e hudhrës në ujë, pastaj vendoseni në një kavanoz. Derdhni një litër ujë dhe mbyllni kavanozin. Lëreni në frigorifer për një orë para përdorimit.
Si ta përdorni:
Përzieni 1/4 filxhan ujë me hudhër në 1 gotë ujë të thjeshtë.
Dita 1: Pini çdo orë e gjysmë gjatë kësaj dite.
Dita 2: Pini ujë të hudhrës çdo dy orë ose të paktën tre herë në ditë.
Në ditët në vijim, pini ujë me hudhër disa herë në ditë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *