Si ti hiqni qafe aknet nga fytyra, shumë e lehtë me dy përbërës që i keni në shtëpit tuaja…

Lajme nga Bota

Puçrrat lënë disa shenja të bezdisshme në fytyrë të cilat mund t’i hiqni me këtë recetë
Përbërësit:

1 lugë vaj ulliri
1/2 lëng limoni

Përgatitja:

Në shishe hidhni vajin e ullirit dhe lëngun e limonit. Tundeni mirë përzierjen dhe e lini mënjanë. Këto përbërës ju ndihmojnë të pakësoni shenjat e akneve. Lëngu i limonit është rastësor, nëse nuk gjendet në shtëpi nuk keni përse ta përdorni. Lyeni fytyrën me vaj dhe masazhoni mirë lëkuren, duke u përqendruar tek pjesa ku keni më shumë akne. E lini për 20 minuta dhe pastaj shpërlani fytyrën me ujë të vakët. Përsëriteni këtë proces dy herë në natë për disa javë rresht dhe do të vëreni ndryshim befasues.

Leave a Reply

Your email address will not be published.