Shyhretja e ‘mbulon’ renë e saj në ari, Learta lë pa fjalë me pamjen

Lajme nga Bota

Shyhrete Behluli është këngëtare shumë e njohur. U lind në fshatin Mushtisht të Therandës, ku kreu shkollimin fillor, të mesmen e kreu në Prizren, ndërsa Fakultetin Filologjik në Prishtinë.


Familja e saj ka patur një traditë muzikore, jo publike. Ajo këngës ju përkushtua me të gjitha forcat e saj, dhe kurrë s’është ndarë nga ajo. Learta Jakupi është padyshim një prej emrave më të përfolur në mediat rozë.Si gjithmonë janë paraqitjet e saj ato që e bëjnë tejet të pëlqyer, shkruan ORAinfo. Së fundi, ajo ka realizuar një set fotografik ku shfaqet e veshur në veshje tradicionale. E gjithë vëmendjen padyshim e mori ari që ka vendosur./ORAinfo/


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *