Shoku i Cimës lutet me përgjërim për të:O Zot i madherishem…

Lajme nga Bota


Shoku i Cimës lutet me përgjërim për të:O Zot i madherishem…

Është bërë e ditur se humoristi i madh, Rasim Thaçi-Cima, është atakuar nga Covid 19-të.


Lajmin fillimisht e bëri të ditur e bija, Adelina Thaçi, e cila kërkonte gjak për të atin, kërkesë e cila u realizua në kohë rekorde.

Të gjithë po luten për shëndetin e humoristit legjendar, ndërkohë miku i tij i khershëm, gazetari e spikeri Sabit Ballabani përmes nje postimi ka një lutje shumë të ndjerë, shkruan “Kosovarja”.

Kjo është lutja me përgjërim e Ballabanit për shokun e tij të mirë dhe humoristin e dashur nga të gjithë. /Kosovarja/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *