Shkundet nga tërmeti Turqia raportohet se ishte kaq ballë

Lajme nga Bota


Shkundet nga tërmeti Turqia raportohet se ishte kaq ballë.

Një të rmet me f uqi prej pesë ballë të Rihterit e ka god itur Turqinë sot në mëngjes. Siç raporton Agjencia për Menaxhimin e Fatk eqësive, tërmeti ka ndodhur sot në mëngjes rreth orës 06:45.

Epiqendra e tërmetit ishte në thellësi prej 14 kilometrash në distriktin Kurtalan. Deri më tani autoritetet nuk raportojnë pë dë me apo për të lënduar. Guvernatori i Siirt, Osman Hacıbektaşoğlu, duke njoftuar se aktualisht nuk ka d ëme nga tërmeti, tha se ekipet vazhdojnë punimet, hape pamjen më poshtë dhe shikoje të plotë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *