Sabri Fejzullahu me fjalë prekëse pas vd ekjes së Ismet Bogujevcit: “Sot dashta me të taku…”

Lajme nga Bota

“Sot dashta me të taku…”, Sabri Fejzullahu me fjalë prekëse pas vdekjes së Ismet Bogujevcit.


Sot ka vd ekur këngëtari i njohur i muzikës popullore, Ismet Bogujevci, lajmin për vde kjen e këngëtarit e bëri djali i të ndjerit përmes rrjeteve sociale.

Këngëtari, Sabri Fejzullahu në rrjetin social “Instagram” ka bërë një postim prekës, teksa ka treguar se ka dashur sot të takoj e të ia uroj festën e Fitër Bajramit.

“Sot dashta me te taku , e me ta uru festen e Bajramit o Ismet.Zoti paska vendos me te dergu ne ate bote, ne kete dite te madhe , e smundem me than kurgjapo qe ma tha e gojen e shpirtin dhe mbeta pa fjale. E kishe urtesin e qytetrimit ooo Artist .Ngushellime gjithe popullit Shqiptare”, ka shkruar ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.