Sa t rishtim/ Sëmundja e keqe i merr jetën këngëtarit të njohur..

Lajme nga Bota

Një lajm i hidhur vjen nga mediat turke për një nga këngëtarët më të njohur. Arif Akpinar ka humbur jetën në moshën 36-vjecare për shkak të një sëmundje të rëndë.Këngëtari ishte di ag nostikuar me t um or në tru dhe ishte shtruar në spital javën e kaluar. Akpinar nuk e fitoi dot be tejën me sëmundjen dhe humbi jetën.

Producenti Bulent Seyhan në një postim në Twitter shprehu dh imbjen për humbjen e artistit. “Arif Akpinar, artist i dashur, na le në një moshë kaq të re, u prehsh në paqe”-shkruajti producenti. Akpinar ishte një artist i njohur në Turqi dhe një nga këngët e tij më të dëgjuara është “Kilit”.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *