Remzija del për kafe me mbesën dhe Gëzimen, kaq të lumtura po duken se bashku

Lajme nga Bota

Remzie Osmani është këngëtare shumë e njohur. Paraqitja e parë para publikut është në vitin 1977 me këngën “Lute lute nëna bijen”. Talenti i këngëtares është zbuluar nga mësuesit e muzikës. Remzie Osmani është padyshim një prej këngëtareve më të përfolura kosovare.

Këngët e saj janë tejet të pëlqyera dhe nuk mungojnë në pothuajse asnjë dasmë e festë tjetër familjare, përcjell ORAinfo. Ajo është shumë e përfolur edhe për jetën e saj private ku së fundi është bërë edhe gjyshe. Sot Remzia ka dal për kafe me rejën e saj, Gëzimën dhe mbesën e vogël. Të kombinuara me stil, ato po duken të lumtura në krahët e Emmas së vogël. /ORAinfo/


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *