Receta për byrek me spinaq dhe gjizë

Lajme nga Bota


Receta për byrek me spinaq dhe gjizë

Ky byrek ofron furnizim me proteina, të cilat ngadalësojnë përthithjen e sheqerit në gjak. Në këtë mënyrë parandaloni rritjen e glicemisë


Sasia: Për dy persona
Vështirësia: Minimale

Koha e përgatitjes: 10 minuta

Koha e gatimit: 50 minuta

Përbërësit: 400gr gjizë pa yndyrë, 500gr spinaq, dy patate të ziera, kripë dhe piper

Përgatitja: Zieni spinaqin në pak ujë, shtrydheni dhe grijeni. Bashkojeni me patatet e ziera dhe gjizën, duke i hedhur piper dhe pak

Përzierjen e përftuar vendoseni në një tavë të mbuluar me letër furre dhe futeni të piqet për rreth 40-45 minuta në furrë me 200 gradë.

Kjo është një pjatë unike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *