Qarkulluan lajme se tha që shteti duhet t’i paguajë këngëtarët me nga pesë mijë euro, reagon ashpër Dani

Lajme nga Bota


Hit-këngëtari i njohur shqiptar nga Peja, Ramadan Krasniqi-Dani së fundi ka reaguar ashpër.Kjo pasi në disa medie qarkulloi një lajm ku thuhej kinse Dani kishte deklaruar se shteti duhet t’i kompensojë këngëtarët me nga pesë mijë euro për dëmtimin e shkaktuar nga kriza e pandemisë, shkruan portali arbresh.info


Mllefin e tij e ka shfryrë përmes një postimi në rrjetet sociale deklaroi se thashetheme të tilla kanë për qëllim të njollosin imazhin e tij.

Postimi i tij i plotë:

Po qarkullon në rrjete sociale dhe disa portale fallco, një lajm se kinse unë kam deklaruar se shteti duhet tu jap këngëtarëve, nga 5 mijë euro mbështetje derisa të kalon pandemia!

Asnjëherë, askund nuk kam dhënë deklaratë të tillë e as të përafërt!
Ky është edhe një tentim për të prekur imazhin tim!
Kujdes Po, panikë Jo!
Dani

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *