Prekën zemrat e shqiptarëve, ja çfarë ka ndodhur me dy aktorët turq: Ova e vogël mori atë që meritonte..

Lajme nga Bota

“Mrekullia në qiellin e shtatë” ka qenë filmi më i ndjekur i këtij viti, jo vetëm në Turqi, Shqipëri e vendet fqinje, por fama e këtij filmi shkoi deri në Amerikë e shumë vende të botës.

Historia e Ovës dhe Memos përloti të gjithë dhe filmi arriti një sukses të padiskutueshëm. Së fundmi ky film është vlerësuar edhe me 6 çmime në “Festivalin e Filmit në Izmir”. Aras Bulut Iynemli mori çmimin “Aktori më i mirë mashkull” dhe Nisa Sofiya Aksongur çmimin “Aktorja më e mirë fëmijë”. Po ashtu filmi rrëmbeu edhe çmimet: “Filmi më i mirë”, “Regjisori më i mirë”, “Kinematografia më e mirë” dhe “Aktori më i mirë suportues”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *