Pija Natyrale Që Ju Shpëton Nga Kolla E Thatë

Lajme nga Bota

Pija natyrale që ju shpëton nga kolla e thatë. Kolla, veçanërisht kolla e thatë ështe shumë e si kletshme. Ajo është ir rituese për fytin.


Kolla e thatë shkaktohet nga vi rozat, gripi dhe e f tohura, por mund të jetë simptomë e alergjive apo irrituesve të ndryshëm të fytit.
Në këtë artikull do të mësoni se si të përgatisni një shurup me katër përbërës që shëron kollën e thatë.


Si të largoni kollën në mënyrë natyrale?
Për t’i shpëtuar kollës së thatë, duhet të përgatisni pijen e mëposhtme. Përbërësit: 1 lugë çaji me shafran pluhur. 3 limonë. 3-4 cm xhenxhefil në copa. 2-3 lugë çaji mjaltë

Përgatitja:Qërojeni xhenxhefilin, prijeni në copa të vogla dhe vendoseni në një mikser. Shtrydhni limonët dhe lëngun e tyre shtojeni në mikser. Më pas shtoni shafranin e indisë dhe përziejini deri sa të formohet një pastë e mirëfilltë, të cilën mund ta ruani në një kavanoz qelqi në frigorifer.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *