Pamje që të prekin në shpirt/ Zjarrèfikësit shtrihen dhe flenë në tokë pas lodhjes së madhe

Lajme nga Bota


Një fotografi e zjarrfikësve në Greqi po bën xhiron e rrjetit. Mediat në vend kanë publikuar foton në të cilën shfaqen zjarrfikësit vullnetarë duke pushuar, të shtrirë në tokë, pasi kanë lu ftuar me orë të zgjatura me fla kët.

Sipas raportimeve, ata janë anëtarë të Shoqatës së Vullnetarëve të Mbrojtjes së Pyjeve, u shtrinë në tokë nga lodhja, ndërsa përpiqeshin pushonin.

Bëhet me dije se fotografia është publikuar të premten në mëngjes dhe numëron mijëra postime dhe komente për heroizmin e zjarr fikësve dhe kontributin e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *