Pak shpresë në Kroaci! Shpëtohen babë e bir, makinën e tyre e zunë poshtë rrënojat nga tërmeti

Lajme nga Bota


Pak shpresë në Kroaci! Shpëtohen babë e bir, makinën e tyre e zunë poshtë rrënojat nga tërmeti

Sot, Kroacia u g od it nga një tërmet i fortë me një madhësi prej 6.3 të shkallës Rihter.

Por, sipas mediave kroate, duket se situata më e rëndë është në Petrinja. Aty, një numër i madh i shtëpive dhe ndërtesave u shkatërruan.

Dhe derisa vijnë të dhënat dhe pamjet e para nga ky vend, në njërën nga to shihen zjarrfikësit të cilët arritën të shpëtonin babanë dhe fëmijën nga rrënojat, të cilët mbetën të bl lokuar në makinë.

Operacioni i shpëtimit u shoqërua me duartrokitje, dhe sipas informacioneve të para, ai është mirë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *