Shkurte Fejza “harron” moshën, “shtyhet” para me çika

Shkurte Fejza “harron” moshën, “shtyhet” para me çika Kaq kullerk nuk e keni pa asnjëherë këngëtaren Shkurte Fejza. Këngëtarja e muzikës popullore ka publikuar një fotografi mjaftë të rrallë nga përditshmëria e saj, shkruan InfoKosova. Ajo shihet e veshur me një maic ngjyrë neon dhe një palë pantallona të shkurtë. PËr kundër moshës që ka, […]

Continue Reading

Mërgimtari i qon selam Valon Syles: Nashta jam gërrnaq, po pare kom

Një mërgimtar ka postuar një fotografi i rrethuar me para në një hotel. I njëjti ka shkruar se këtë po e bën për t’iu kundërpërgjigjur gazetarit Valon Syla për deklaratat e tij për diasporën. “Unë jam gërrnaq dhe kom pare, tani po flej në Hotel”, ka shkruar ai ndër të tjera në postimin e tij. […]

Continue Reading

Flokë krejt kaçurrela e grimi me shumë shije, Mimoza Shkodra mahnitë me pamjen

Mimoza Shkodra njihet për paraqitjet e saj në rrjete sociale. Ajo ka mahnitur me paraqitjen e saj të fundit. E veshur me një fustan elegant verore, ajo dukej shumë bukur derisa ka ndarë dy postime në rrjete sociale, përcjell ORAinfo. Këngëtarja ndau disa foto në Instagram për ndjekësit e saj. Me flokë të bëra dredha […]

Continue Reading

Temperaturat mbi 37 gradë, kështu vishet në vendin e punës Learta

Vazhdon të jetë një personazh tejet i përfolur në publik. Learta Jakupi u bë e njohur si reja e këngëtares së mirënjohur kosovare, Shyhrete Behlulit, shkruan ORAinfo. Learta dhe Kushtrimi së fundi janë bërë prindër për herë të dytë, ku ka një vajzë të cilës ia kanë vënë emrin Matina. Pas lindjes së vajzës, Leartën […]

Continue Reading

U raportuar se Rita dhe Fidani u ndan, çifti i famshëm befasojnë të gjithë me veprimin e fundit

Së fundmi, çifti i njohur Rita dhe Fidan kanë qenë në shënjestër të vëmendjes së fansave. Pati dyshime të forta për një krizë të tyre. Kjo u reflektua në rrjete sociale ku Rita hoqi fotografitë e përbashkëta e nuk e ndiqte më Fidanin. Se pati diçka të vërtetë në këto dyshime, e e konfirmuan edhe […]

Continue Reading

Askush nuk po e njeh, Mirsa Kerqeli mahnitë me ndryshimin qe ka bërë

Mirsa e realizon një stil të flokëve në mënyrë të veçantë. Mirsa Kerqeli është një këngëtarë që në çdo kohë qëndron aktive me ndjekësit që ka. Pasi që ka një përkushtim të madh në rrjete sociale, gjithmonë duket perfekte me stilin e dalluar, shkruan Kosovarja. Këtë herë, me stilin e flokëve ajo duket perfekte dhe […]

Continue Reading

Edhe Italia përfshihet nga vapa e madhe/ Temperaturat do të rriten shumë, shkojnë në mbi 45 gradë

Edhe Italia përfshihet nga vapa e madhe/ Temperaturat do të rriten shumë, shkojnë në mbi 45 gradë Nga nesër mbrëma dhe për të gjithë fundjavën në Itali pritet një valë e re e nxehtësisë, me vapë rekord. Sipas parashikimeve, temperatura mund të arrijë 47 gradë në rajonin më të madh të Napolit dhe 46 në […]

Continue Reading

Nuk ka rehati më! Ndodh tërmeti 8.2 ballë, njerëzit janë ngjitur në male/ Jepet dhe një paralajmërim akoma për më keq

Një tërmet i fuqishëm, me magnitudë 8,2 i shkallës rihter, ka goditur Alaskën në orët e vona të së mërkurës. Menjëherë pas tërmetit, autoritetet kanë dhënë alarmin për cunam. Ndërkohë, go ditja e parë e fuqishme është shoqëruar edhe nga disa lëkundje të tjera, ku dy më të fortat ishin 6,2 dhe 5,8. Policia këshilloi […]

Continue Reading

La jetim pesë fëmijë/ I është dhënë lamtumira e fundit 37-vjeçares shqiptare që dha shpirt në mes të rrugës në Kroaci

La jetim pesë fëmijë/ I është dhënë lamtumira e fundit 37-vjeçares shqiptare që dha shpirt në mes të rrugës në Kroaci Sot va rroset Alinda Kikaj-Idrizaj, nëna e pesë fëmijëve që v diq në ak sid entin t rag jik në Kroaci. Alinda Kikaj-Idrizaj do të v arr oset sot në fshatin Vitomiricë të Pejës […]

Continue Reading

Tregoni kujdes kur vini fëmijët në drekë në gjumë, m’u desh 20 minuta ta zgjova vajzën time, kullonte djersë

Në këto ditë të nxehta, këshilla e një nëne, bëhet edhe më e vlefshme për kujdesin që duhet treguar ndaj fëmijëve. Mamaja e re po paralajmëron prindërit e tjerë për rre ziqet e go ditjes nga i nxehti, edhe nëse fëmijët nuk kanë qenë jashtë në diell. Jessica Abma postoi në Facebook një foto të […]

Continue Reading

Merrni masat sot dhe mos dilni nga shtëpia, ja çfarë do të ndodhë

Vala e të nxehtit afrikan prej tre ditës ka “mbërthyer” Shqipërinë, duke sjellë rritje të ndjeshme të temperaturave. Në disa qytete temperaturat pritet të shkojnë nga 40-41 °C, të cilat do të zgjasin deri në fundjavë. Në Tiranë temperaturat do të arrijnë deri në 41 gradë celcius. Nesër pritet që termometri të shënojë 42°C, sipas […]

Continue Reading

Sot dita më e nxehtë e vitit, ja sa shkon temperatura në Shqipëri

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 20°C në 35°C, në zonat e ulëta nga 26°C në 42°C dhe në […]

Continue Reading

Nga 9 gushti, nuk pi dot më kafe në lokale pa pasaportën shëndetësore

Nga 9 gushti, Franca do të zbatojë legjislacionin e ri që e bën të detyrueshme pasaportën shëndetësore për hyrje në kafiteri, udhëtim me aeroplan apo udhëtim me tren nga qyteti në qytet, ka thënë zëdhënësi i Qeverisë franceze Gabriel Attal, të mërkurën. Legjislacioni i miratuar nga Parlamenti në fundjavë, ka nxitur protesta masive në Francë, […]

Continue Reading

Belkizi është nusja me shijen më të mirë, rregullohet me grimin më të rëndë

Belkizi rregullohet me grimin më të rëndë. Belkiz Kera është ndër femrat që njihet me bukurinë natyrale që ka. Pasi që ka një përkushtim të madh me ndjekësit në çdo kohë mbetët emër i dalluar për ndjekësit, shkruan Kosovarja. Edhe sot, me grimin e mrekullueshëm dhe të dalluar, ajo shkëlqen në imazhin që ka publikuar. […]

Continue Reading

Befason Remzie Osmani, me pak fjalë e uron Gëzimen për ditëlindje

Gëzime Hamzaj është një emër tejet i lakuar në mediat rozë. Reja e Remzie Osmanit u bë shumë e përfolur pas martesës me djalin e këngëtares, përcjell ORAinfo. Së fundi çifti janë bërë prindër për herë të parë. Sot, Gëzimja feston ditëlindjen e 25-të. E vjehrea e saj, Remzie Osmani e ka uruar me pak […]

Continue Reading

E veshur thjeshtë dhe e pa rregulluar, Shkurte Fejza do t’iu lë gojë hapur me këtë pamje

Shkurte Fejza është këngëtarja shumë e dashur nga publiku. Ajo gjithmonë ka sjellur për publikun këngë që janë kënduar e dëgjuar për vite me radhë, shkruan ORAinfo. Shkurta është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime nga më të ndryshmet. Ajo në këto temperatura të larta është shfaqet e veshur me shumë stil. E veshur […]

Continue Reading

Edhe në Itali po ndodh ajo që ndodhi në Gjermani, ja çfarë kanë shkaktuar reshjet e mëdha të shiut

Stuhia e breshrit që g o di ti disa pjesë të Italisë, shkaktoi radhë të gjata trafiku dhe dëmt imin e disa makinave. Kokrra breshëri me përmasat e një grushti i shkatërruan automjeteve xhamat e përparmë. In cidenti i pazakontë gati sa nuk solli përplasje masive të makinave në njërën prej autostradave kryesore të vendit, […]

Continue Reading

Prek me rrëfimin i riu shqiptar që doli i gjaIIë nga autobusi: Një djal 16-vjeçar më ka shpëtu jetën

Fatjon Binakaj ka folur për atë që ka ndodhur në një lidhje direkte. Ai ka thënë se jetën ia ka shpëtuar një djalë 16-vjeç që e ka nxjerrë nga autobusi. “Mas 20 minutave që kemi fjet, kam ni piskamë, edhe ka ra autobusi. Një djal 16-vjeçar më ka shpëtu jetën, më ka nxjerrë prej autobusi, […]

Continue Reading

Duheshin që fëmijë/ Cifti shqiptar i vë kurorë dashurisë shumë-vjecare: Janë burrë e grua tani

Thonë nëse do ta urosh një njeri, uroje të gjej dashurinë e vërtetë dhe të plaket me të. Epo ky urim është plotësuar për një çift shqiptar. Ata janë njohur që fëmijë në plazhet e Velipojës. U njohën që fëmijë dhe kuptuan se donin të ishin shokë jete, përgjithmonë. E tillë është historia midis dy […]

Continue Reading