“O mami jo, moѕ ѕhko aty”/ Dhëndri filmon рamjet e frikѕhme, 71-vjeçarja turke bie nga shkëmbi 70 metra i lartë (VIDEO)

Lajme nga Bota


Një ngja rje e rëndë është shënuar në Turqi. Një grua 71-vjeçe, ka humbur jetën teksa ndodhej në një shëtitje me familjarët e saj. Ajo është rrëzuar aks identalisht nga një shkëmb.

Ky moment është filmuar rastësisht nga dhëndri. Ai po filmonte peizazhin malor në pyll pranë fshatit Tepekov, në provincën verilindore të Artvin.


Ndërsa kamera po lëvizej për të kapur pamjet, Kadir kapi ak sidentalisht momentin kur vjehrra e tij, Pumpul Karademir shkoi në buzë të shkëmbit për të parë poshtë para se të humbte ekuilibrin e saj dhe të binte nga shkëmbi.

E bija Ayla mund të dëgjohet teksa e paralajmëron nënën e saj duke i thënë disa herë ‘mos shko, mami, jo, mami, mos shko’.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *