Nusja 21-vjeçare humb jetën një orë pas dasmës, as fustanin e bardhë se hoqi dot

Lajme nga Bota


Një nuse e re vd iq nga një s ulm në zemër në shtëpinë e re, një orë pasi përfundoi dasma. Thuhet se Isra Shaaban u nd je tepër e lodhur kur hyri në shtëpinë e saj të re në Fshatin Medoum, në provincën egjiptiane të Beni Suef. Vendasit më vonë thanë se kishin dëgjuar disa ul ërima shqetësuese nga shtëpia.


Nusja kishte ndërruar jetë, ende e veshur me fustanin e nusërisë, pasi i kishte thënë familjes se kishte dhi mbje të fo rta në gj oks.

Ajo u dërgua me urgjencë në spital ku pë soi një s ulm fatal në zemër. Përpjekjet e mjekëve për ta ringjallur atë rezultuan të pasuksesshme.

Vd ekja e parakohshme e kishte tro nditur familjen e saj dhe zonën lokale. “Nusja ndjeu lodhje dhe dhimbje të mprehta në bark dhe gjoks pas përfundimit të dasmës. Ajo i kërkoi familjes së saj që të mos e linin vetëm dhe familjarët e dërguan në spital ku dha dhe frymën e fundit”, tha një fshatar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *