Nuk po gjen qetësi vendi/ Ky qytet shqiptar përfshihet nga stuhia, janë shk ulur edhe pishat kurse uji po merr para çdo gjë

Lajme nga Bota


Nuk po gjen qetësi vendi/ Ky qytet shqiptar përfshihet nga stuhia, janë shk ulur edhe pishat kurse uji po merr para çdo gjë. Meteorologët grekë kanë paralajmëruar një ciklon që do të përfshijë Shqipërinë dhe që pritet të nisë ditën e sotme dhe të vazhdojë edhe nesër.

Mirëpo që mbrëmjen e djeshme qyteti i Lezhës është përfshirë një stuhi të forta saqë kanë rrëzuar edhe pishat. Si pasojë e kushteve ekst reme të motit, Lezha u përfshi nga një stuhi me erë të fuqishme, reshje intensive dhe dallgë të larta, hape pamjen më poshtë dhe shikoje të plotë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *