Nuk ndalet, elektriçisti sfidon borën dhe stuhinë për të rregulluar linjën (Video)

Lajme nga Bota

Në fshatin Çajë të Kukësit, bora ka arritur disa centimetra, ndërkohë që përveçse janë bllokuar rrugët, fshati ka ngelur prej ditësh në në errësirë, pasi është shkëputur linja.

Kukësi është ende nën pushtetin motit të ku bora ka bllokuar disa fshatra duke bërë të pamundur dhe lëvizjen e njerëzve.

Në fshatin Çajë të Kukësit, bora ka arritur disa centimetra, ndërkohë që përveçse janë bllokuar rrugët, fshati ka ngelur prej ditësh në në errësirë, pasi është shkëputur linja.

Por megjithatë elektriçistët nuk i ka ndalur moti dhe dëbora që të bëjnë punën e tyre.
Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Siç shihet në video, Xhelil Mezini, ka dalë nëpër borë për të rregulluar linjën. Bora i arrin deri në gjunjë por megjithatë ai nuk bën mbrapa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *