Nuk ka qetësi për tokën shqiptare, bie tërmet tjetër/ Ja sa ballë ishte dhe ku ishte epiqendra

Lajme nga Bota


Nuk ka qetësi për tokën shqiptare, bie tërmet tjetër/ Ja sa ballë ishte dhe ku ishte epiqendra. Lëkundje tërmeti janë ndjerë përgjatë natës në qarkun e Elbasanit, ku kryesisht epiqendra ka qenë Belshi.

Pas lëkundjeve të fo rta të djeshme që u regjistruan në Belsh në orën 21:21 me magnitugë 4.2 të shkallës riter, i cili fatmirësisht nuk pati asnjë dëm, janë shënuar dhe të tjera lëkundje.

Pas mesnate këto lëkundje kanë qenë shumë të vogla, duke nisur nga 1.6 ballë deri në 2.Kujtojmë se Shqipëria gjatë vitit të kaluar u g odit rëndë nga dy tërmete, ai i 21 shtatorit që shk aktoi dëme të mëdha materiale, si dhe ai i 26 nëntorit, që përveç dëmeve, shkaktoi edhe 51 v iktima.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *