Nuk e bën qeveria, po e bën hoxhë Elvis Naçi, ja si duket “qyteti i ri” në Thumanë

Lajme nga Bota


U akuzua për vje dhje fondesh, por nuk reagoi. Siç duket priti të fliste pasi të tregonte me vepra mbi atë çfarë po bën në Thumanën e shkatërruar nga tërmeti tragjik i 26 Nëntorit 2019.


Hoxhë Elvis Naçi ka postuar në rrjetet sociale imazhe nga Thumana, ku tregohet qyteti i ri që po ngrihet mbi rrënojat e asaj që kishte mbetur nga fatkeqësia natyrore e një viti më parë.

“O Zot sa e bukur po behet Thumana! Na akuzuan se do t’i pervetsonim fondet dhe Thumana nuk do te ndertohej, pritem me durim dhe sapo leja u dha, fal jush bamires po ecim me ritme te shpejta. Per cdo akuze te padrejte une kam vetem nje fjale; Zot fali!”, shkruan Naçi mbi fotot e publikuara.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *