Një dashuri si nëpër filma/ U lidhën bashkë e pastaj u ndanë, çifti shqiptar bashkohet prapë bashkë pas 11 vitesh

Lajme nga Bota


Kandidati për deputet i PD-së Ivi Kaso së bashku me bashkëshorten e tij Sonila, si rrallë herë kane rrëfyer historinë e tyre të dashurisë si nëpër filma.

Ata u dashuruan dhe u lidhën në gjimnaz, më pas filluan universitetin Sonila në Itali dhe Ivi në Greqi.


Mbajtën 1 vit lidhje në distancë, më pas Ivi shkoi tek e dashura në Itali. Por pas një viti qëndrim aty, ata u nd anë dhe nuk u panë për 11 vite me radhë, tregon Sonila ne “E Diela Shqiptare”. Fati deshi që ata të ritakoheshin në dasmën e mikut të tyre të ngushtë, ku u ridashurian sërish.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *