Nga ky person frymëzohet Dafina Zeqiri

Lajme nga Bota


Dafina Zeqiri është një nga artistet e cila njihet për stilin e saj të veçantë në industrinë muzikore shqiptare.


Ajo së fundmi përmes disa fotografive ka zbuluar s ekush e inspiroi atë që fëmijë.
Këngëtarja ka publikuar në Instagram disa foto të artistes Aaliayh Dana Haughton, që nëse do të ishte gjallë sot do të festonte 42-vjetorin e lindjes.

“Gëzuar ditëlindjen engjëll! Të dua përgjithmonë”, ka shkruar këngëtarja.

Ajo gjithashtu zbuloi se që nga koha kur ishte fëmijë mbante balluket në formën e njejtë si Aaliyah që të ngjasonte me të.

“Personi i vetëm që kam pasur idhull (përveç nënës sime) vërtet brenda dhe jashtë… njerëzit që më njohin mua si fëmijë e dinë se unë i mbaja gjithmonë balluket anash dhe ende sot e kësaj dite mbaj rroba të gjera. Një artiste e vërtetë me një personalitet shumë të mirë!”, ka shkruar Dafina përkrah një fotografie të artistes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *