Nga dita enjtje kujdes nëse je pa maskë, Ministria percjell mesazhin urgjent

Lajme nga Bota

Ditën e djeshme u njoftua se nga e enjtja maskat të do të jenë të detyrueshme për të gjithë. Ndërkohë që sot ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë thirrje se me mbajtjen e maskës, ruajtjen e distancës dhe kujdesin e higjenës ulet me 60% rre ziku i prekjes nga COVID19


“Masat antiCOVID. Të kontribuojmë të gjithë për të fituar be tejën më të rëndësishme, be tejën për shëndetin.

Vendose maskën ose barrierën mbrojtëse prej tekstili kudo, në çdo ambient jashtë shtëpisë! Pa harruar të ruash distancën dhe kujdesin për higjienën. Me zbatimin e këtyre rregullave ulet me mbi 60% rr eziku i prekjes nga COVID19” shkruan Manastirliu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *