Nesër do jetë më keq/ Jepet a larmi: Do të bien reshje të mëdha shiu, disa lumenj mund të dalin nga shtrati uji do marr para çdo gjë

Lajme nga Bota


Pritet që reshjet e shiut të shtohen gjatë ditës së nesërme, duke shënjuar kështu përkeqësimin e motit për këtë stinë. Sasia më e madhe e shiut për ditën e sotme është regjistruar në Shkodër 40 milimetra, ndërsa 32 milimetra, është regjistruar në kryeqytet. Reshjet më të pakta janë shënuar në Pogradec edhe në Korçë.

Ndërkohë sinoptikanët kanë bërë një parashikim 5 ditor të reshjeve të shiut. Sipas këtij parashikimi në Shkodër do të bien 160 milimetra shi, në punë 150, në Tropojë 140, në Lezhë 130, ndërsa në Tiranë sasia e shiut që pritet të bjerë është sërish e madhe, 120 milimetra shi, po kaq pritet të bjerë edhe në Sarandë e Gjirokastër, hape pamjen më poshtë dhe shikoje të plotë.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *