Nëna i ndërroi jetë, Jozefina Topalli prek me fjalët: As lekë për të blerë bukë të thatë nuk kishim, po nëna ime thoshte Zoti shikon

Lajme nga Bota


Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka humbur nënën e saj pak ditë më parë pasi nuk e fitoi bet ejën me Covid-19.


Ajo me anë të një postimi në rrjetet sociale ka postuar një foto ku shihet krhas nënës së saj dhe ka prekur me fjalët. Ajo shkruan se nëna e saj u kthye në shtëpinë e Zotit, teksa shprehet se i ka lënë një bo shllek te tmerr shem.

Mesazhi i Topallit: “Deshta me te dashte!” Te dashur miq. Familja ime dhe une ju falenderoj me mirenjohje per mesazhet tuaja te aferta e ngushelluese. Jeta e nanes sime ka qene nje kalvar kur ne ishim te vegjel, por une asnjehere nuk e kam degjuar ate te anko hej. Ishte nje her oine, por gjithmone me buze ne gaz,besimtare dhe me kurajo te madhe.


Do na ndihmoje zoti thoshte , edhe kur nuk kishim asnje leke , as per te blere buken thate.
Ajo ishte themeli dhe kolona e shtepise. Ishte modeli qe gjithmone doja t’i afrohesha.

Ndodhte kur isha e vogel qe te ndihesha e pasigurte dhe i kerkoja nanes te rrinte afer meje. Ajo me jepte doren, pastaj me shterngonte me trupin e saj dhe aty une isha me e sigurta ne bote, me e mbrojtura dhe me e lumtura. Isha ne krahet e nanes. Ne ishim shume te lidhura me njera tjetren.

Ne ditet e fundit ajo po perpiqej te thoshte dicka, qe ne fillim nuk e kuptova. Pastaj ajo me veshtiresi e perseriti: -“Deshta me te dashte moj nane”, me doren qe levizte me veshtiresi drejt fytyres sime. Ai ishte perqafimi jone i fundit. Nana u kthy ne shtepine e Zotit, e mua me la nje trishtim te madh ne zemer e nje b oshll ek te tmer rshem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *