Nëna e tij dha shpirt nga sêmundja e ligë, Robert Berisha ta prek shpirtin me dedikimin

Lajme nga Bota


Për Robert dhe Patris Berishën këto janë ditë zie, pasi para dy ditësh humbën personin më të shtrenjtë në jetë, nënën e tyre.


Pas humbjes së nënës, ishin vetë Roberti dhe Patrisi, ato që ndanë këtë lajm të hidhur me publikun, ku më pas reaguan edhe dy ish-nuset e saj, Nora dhe Tuna, teksa shprehën hidhërimin e thellë të tyre.

Ndërsa, një natë më parë, Roberti shpërndau një këngë e cila do të mbetet një nga kujtimet më të bukura të nënës së tij, një këngë e kompozuar enkas për të, nga bashkëshorti i saj, Tomorr Berisha.

‘Kthehu Teuta’ titullohet kënga, të cilën Teutës ja kushtoi bashkëshorti para më shumë se 50 vitesh, e ndërsa tashmë këto vargje dhe nota muzikore, Roberti ia dedikon nënës së tij të ndjerë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *