Ndodh tragje dia/ Autobusi BlE nga ura, raportohet se 10 mësues kanë humbur jetën

Lajme nga Bota


Dhjetë persona v diq ën dhe 25 të tjerë u pl ag osën mbrëmjen e djeshme në Kubë pas një ak si denti rrugor që ndodhi rreth 40 km në perëndim të Havanas, njoftoi Komisioni Kombëtar i Sigurisë Rrugore.

Drejtuesi i autobusit që po transportonte mësues humbi kontrollin e automjetit në autostradëa kombëtare dhe autobusi ra nen një urë, sipas mediave vendase.

Mësuesit të cilët japin mësim në shkollat në kryeqytetin e Kubës, po ktheheshin në provincën lindore të Granmës.

Të pl agosurit, tre në gjendje kritike, u shtruan në spitalet në Havana dhe në provincën fqinje të Mayabeque. Presidenti Kuban Miguel Diaz-Canel shprehu hidhërimin e tij për “humbjen e jetëve të vlefshme njerëzore” dhe u dha ngushëllimet familjeve të të ndjerëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.