Nderrim plani? Ja si do jene t emperaturat ne vendin tone ne kete jave!

Lajme nga Bota


Po ju njohim me kushtet m eteorologjike për javën që pr esim.

Nga dita e henë deri ditën e enjte m oti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare, keto më të përqendruara përgjatë r elieveve malore.


Dita e premte ka një ndryshim të kushteve m eteorologjike ku gradualisht do të fillojë të depërtojnë masat ajrore të paqëndrueshme të cilat do të sjellin mot kryesisht të vra nët dhe reshje shiu me intensitet të ulët deri mesatar.

Në orët e vona të mbrëmjes në lartësin mbi 800 metra në verilindje dhe mbi 1000 metra në juglindje do të rikthehen reshjet e borës me intensitet të ulët.

Era pa rashikohet të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-8/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zo nave lu ginore fiton shpejtësi deri në 15m/sek. Ditën e premte era kthen nga kuadrati i jugut me shpejtësi 1-10m/sek. Valëzimi në dete i f orcës 2-3 ballë.

Ju urojmë një jave te mbare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *