Muriqi dhuron mbi dy mijë euro për një të sëmurë

Lajme nga Bota


Vedat Muriqi ka dhuruar mbi dy mijë euro për një pacient të sëmurë në Turqi.


Reprezentuesi i Kosovës, ka bërë një video incizim në llogarinë e tij zyrtare në instagram, duke dhënë edhe detaje mbi procesin e ndihmesës, raporton lajmi.net.Gjatë video incizimit ai bëri me dije se ka dhuruar mbi 2200 euro për shërimin e një pacienti të sëmurë në Turqi.

I NGJAJSHËM​FAT I KEQ PËR VEDAT MURIQINMuriqi po kalon kohë të mirë te Lazio, gjithnjë në përmirësim e sipër dhe pritet të grumbullohet me Kosovën për ndeshjet e marsit.Lojtari mund të startojë në ndeshjen e sotshme të Lazios ndaj Crotones në ora 15:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *