Moti i keq përfshin sot Shqipërinë, jepet alarmi për këto qytete: Tregoni kujdes në këto zona!

Lajme nga Bota


Nisur nga reshjet e shiut që kanë përfshirë të gjithë vendin që prej orëve të mbrëmjes së të martës, Autoriteti Rrugor Shqiptar i ka bërë apel qytetarëve që të respektojnë sinjalistikën.


Ajo kërkon të tregohet kujdes për shkak të lagështirës duke ulur shpejtësia. Ndërkohë ajo njofton se në zonën e Shkallës së Zezë në Tepelenë ka pasur rënie gurësh që janë pastruar tashmë.

“Gjatë natës ka pasur reshje shiu në të gjithë vendin. Në zonën e Shkallës se Zezë në Tepelenë ka pasur disa rënie gurësh, që janë pastruar menjëherë nga kompania e mirëmbajtjes.

Qarkullimi vazhdon normalisht në të gjitha rrugët kombëtare grupet e punës janë në gadishmëri për çdo situatë Drejtuesit e mjeteve të tregohen të kujdesshëm për shkak të lagështirës, të ulin shpejtësinë dhe të respektojnë sinjalistikën”, thuhet në njoftim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *