Mjegull, erë dhe shi ka rezervuar moti këto ditë/ Ja kur do kthehen ditët pa shi..

Lajme nga Bota

Moti parashikohet që ditën e sotme të jetë me vranësira mesatare e të dendura. Gradualisht prej orëve të mesditës nisin pakësime të vranësirave dhe kthjellimet.


Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, reshjet e shiut do të jenë të pranishme nga orët e para të 24-orëshit me intensitet mesatar e hera herës në formën e shtrëngatave me rrufe lokale.Gradualisht në mesditë parashikohet ndërprerje e reshjeve. E pranishme në orët e mëngjesit do të jetë dhe mjegulla lokale.Era do të fryjë nga veriperëndimi e fortë në brigjet detare prej orëve të mesditës. Valëzimi në dete i forcës 4 dhe 5 ballë me lartësi vale 1.5 deri 2.0 metër.Temperaturat parashikohen në:zonat malore 9°C deri në 20°

Leave a Reply

Your email address will not be published.